Definede Yılan İşareti

yılan

Definede Yılan İşareti

Yılan işareti her devirde kullanılmış bir mezar işaretidir paralı mezarı temsil etmektedir bir çoğunda mezarın dışında da biraz parası olmaktadır.  Yılan işareti mezar koruyucusu olarak tasvir edilmiştir ve iki şekilde olur oyma yılan işareti ve kabartma yılan işareti ikiside mezarı ve parayı temsil etmektedir gömüsü biraz sordur işaretin çözümüde oldukça karışık ve zor bir işarettir bu sebepledirki bu işareti iyi analiz etmeli yanında ve yöresinde bir işaret varsa onuda kesinlikle değerlendirmelidir. yılan işaretine hemen hemen her alanda rastlanabilir dere kenarındada dağın tepesindede bir gölün kenarındada bulunabilir  fakat çözümde bu alanların etkisi büyüktür.

Yılan İşareti Çözümü

Yılan işareti yılanın yapılışına ve pozisyonuna göre çözümlenmesi gerekmektedir. kabartma yılan işareti ile oyma yılan işaretinin çözümleri farklıdır. Kabartma yılan işaretinin gömüsü değerlidir bu işarette yanında herhangi bir yardımcı işaret yok ise gittiği yön çok önemlidir kabartma yılan işareti güzelce bir mezarı temsil etmektedir onun için gittiği yönde iyi araştırma yapılmalı varsa yardımcı işaretlere göre değerlendirmelidir. Oyma yılan işareti de yine paranın habercisidir  bu işaret sizi bir mağaraya götürebilir.

Yılan işaretinde dikkat edilmesi gereken hususlar;

 • Yılanın gittiği yöne dikkat edilmeli.
 • Dili dışardamı değilmi dikkat edilmeli.
 • Yılanın pulu varmı yokmu var ise eksik pulu varmı ona bakılmalı baktınız eksik pulu var yılan puluna benzeyen bir kaya bulmalısınız gömüsü ordadır ama bir parçası.
 • Yılanın kıvrımları kavislerine dikkat edilmeli bazen yılan V işareti yapmaktadır bu size gidilecek yönü vermektedir.
 • Yılanın dilide dışarda ve ucu belirgin şekilde V yapmış ise buda yine yön vermektedir.
 • Yılanın kıvrımları size bazen bir patika yolu tarif edebilir yada bir dereyi bu durumda boyu ölçülüp patika yada dere takip edilerek son noktaya ulaşılmalıdır.
 • Yılanın Dışarı çıkmış çatal dili bazen iki dere birleşimini yada iki patika yol birleşimini anlatabilmektedir bu durumda birleşen dere yada patika yolun birleşme noktasını bulun burada kaya veya kaya taş yığma olacaktır orada bir miktar parası vardır bunu oradan almak icap eder.
 • Yılanın durağan mı hareket halindemi yoksa kaçar durumdamı bunları iyi belirleyin.
 • Yılan kaçar pozisyonda ise mezar çok yakında demektir bulduğu en yakın deliğe girecek diyebiliriz bu durumda yakında bir mağara yada toprak altında kapalı bir mağara olabilir parası ve mezarı oradadır.
 • Yılan durağan şekilde ise kafasının baktığı yönde araştırma yapın ayrıca bulunduğu alanda küçük bir emaneti olmalı.
 • Yılan hareket halinde ise gittiği yön çok önemlidir sizi mezara götürecekti.

Bu yukarıda saydığım bir yılan işareti gördüğünüzde incelemeniz gerekenlerdir şimdi yılanların poziyonları hakkındada biraz bilgi verelim.

Çöreklenmiş Yılan İşaretini Çözümü

çöreklenmiş yılan işareti

Çöreklenmiş bir yılan var ise başı dışarıda ise hemen yakında kafasını kaldırmış biryere bakıyordur bu durumda hedefiniz baktığı yerdir yani parası oradadır. Eğerki yılan çöreklenmiş ve başını içeri almışsa bu durumda bulunduğu kayanın altındadır malı ozaman parasını yine alırsınız dikkat etmeniz gereken kuyruk kısmıdır oradan işlem yapmaya başlayın yani kayanın altına o yönden işlem yapın işaretlere zarar vermeyin.

Birbirine Sarılmış Yılan

birbirine sarılmış yılan

 

Birbirine sarılmış yılan işaretide bulunmaktadır burda yılanlar öpüşür şekilde yada biri farklı yöne bakıyor şekilde olabilir bunlar iki adet mezarı yada tek mezarda iki çifti temsil eder bu değerli bir işarettir eğer ikisi birbirine bakıyorsa yada öpüşüyor ise çevrede son noktayı verecek bir işaret arayın ve iki kuyruğun oluşturduğu V açısı yönünde ilk araştırmanızı yapın. Eğerki iki yılandan biri farklı bir yöne baş çevirmiş ise o yönde araştırmanızı yaparak son nokta işareti arayın.

Bir Deliğe Yada Oyuğa Giren Yılan

kabartma yılan işareti

Yukardaki resmi görünce sizlere hem bir çözümü anlatayım hemde bilgilendireyim dedim Yılan burda sunu çukuruna ilerliyor yani bir deliğe girecek burada bunun çözümü mezarı kayanın altındadır bu kayada mezar var demek bir ihtimalde hemen 10 metre içerisinde bir ana kayada mezarı olabilir burada farkettiyseniz yılan hareket etmekte tabi bu size öyle gelen aslında yılan başını geriye çekmiş katlanmış ve savunma pozisyonuna geçmiş en başta ne demiştik yılan mezar bekçisi koruyucusu olarak tasfir edilmiştir demiştik yani burada bu yılan mezarı koruyor ince ayrıntıları kaçırmayın arkadaşlar yılanın kıvrımları hangi pozisyonda olduğunu belli eder eliniz bir yılan işareti varsa internetten bildiğiniz yılan resimleri videolarına bakın yılanın pozisyonunu belirleyin.

Önemli uyarı : Arkadaşlar yılan işareti aynı zamanda tuzaklıdır dikkatli olalım eskiden mezar hırsızlığı çok olduğu için tuzaklamalar yaparlardı yılan işaretinin iki halli tuzağına rastlanmıştır çoğunlukla parası zehirlidir yada mezar odası zehirlenmiştir ona göre önleminizi alın diğer bir tuzak ise giriş tuzakları tünel ise tünel çökmeleri yada giriş tuzaklarıdır dikkatli olun. Yorumlarınızla destek olabilir yada bilgi isteyebilirsiniz.

Falcon

Uzun zamandır define ile hobi olarak ilgilenen araştıran ve define işaretleri çözümlerini hassasiyetle inceleyen bir adam.

Sevebilirsin...

30 Yanıt

 1. Murat Türkmen dedi ki:

  Elimizde bir yılan işareti var anlatımınız çok güzel ama biz bu işlerde yeniyiz işarete bir çözüm getiremedik acaba yılan işaretinin çözümünde bize yardımcı olabilirmisiniz.

  • Falcon dedi ki:

   İletişim bölümümüzden bana işareti ve çevre resimlerini güzelce resimleyip gönderirseniz size yardımcı olmaya çalışırım

   • ramazan dedi ki:

    iletişim bölümünde kod istiyo ama kod çıkmıyo acaba internet expolermı kullanmam gerek

    • Falcon dedi ki:

     Evet ramazan bey çıkan kodlarda sorun vardı. şimdi düzenledim istediğiniz zaman iletişim bölümünden irtibat kurabilirsiniz.

 2. Ayhan dedi ki:

  Elimde Bi yılan işareti var ama bende tam çözmüş sayılmam. Bu konu da saha tecrübem yok ama elimde çok bilgi,işaret ve imkan var. Yardımlarını bekliyorum…

  • Falcon dedi ki:

   yılan işaretleri çok çeşitlidir ne için yapıldığını anlamak ve ona göre çözümlemek gerekir işaretin ve çevresinin güzel resimleri varsa gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 3. Burak dedi ki:

  ustam elimde bir tane cıplak kadın resmi var bir kolu yön veriyor diğer kol yok .
  Kadının ayaklarının altında bir hayvan figürü eşek mi katır mı secemiyorum. onun da altında bir kaparma bazriz haç var . mevki şöyle yazın kuru bir ırmak kışın ise yağmurdan dolayı su akıyor bu işaret dere tabanına yapılmış 80 cm bir taşa .ama taşı kırmış almışlar :((( ayrıca bu işeretin üst kısmında 7.8,9 adet yuvarlak oyma içleri silinmiz yalın halde .Bu konuda yardımın olur mu 😕

  • Falcon dedi ki:

   ilk öncelikle 400 metre içerisinde kadının eksik kolunu bulmalısın diğer kolun verdiği yön doğrultusunda araman en doğrusu olacak diğer bir konuda bizlere ulaşamadığınızı yazmışsınız iletişim bölümünde mail adresimiz var oradaki mail yolu ile iletişim kurabilirsiniz.

 4. Burak dedi ki:

  Yoğun iş temposunda zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim.
  Başka bir işaretim de ; Dere kenarında yuvarlak oyma derinlik 5cm genişlik bir su bardağından biraz daha büyük
  oyma derenin akış yönüne doğru çok hafif bir oyuk var suyu dökünce su dere aşağıya akıyor.Ayrıca oymanın iç kısmı tam olarak düz değil sanki biraz yontulmuş yarı yolda bırakılmış.Malum bunu çok kişilere gösterdik ama herkes farklı yorumlarda bulundular senin görüşün bu konuda ne olur acaba ? !!! Oyma sudan uzak !!!
  Not: işaretleri e-mail adresinize atsam olur mu ?
  İlgi ve alakan için çok teşekkür ederim. Çalışmalarında başarılar Ustam. 🙂

  • Falcon dedi ki:

   ilk öncelikle sitemizde bulunan yuvarlak oymalar konusunu linkten inceleybilirsin bir çözüme ulaşamazsanız ozaman mail olarak atabilirsiniz ama bilinmesi gereken şey her halukarda işareti çözecek ve sonuca götürecek kişi sizsiniz bu sebepten konu hakkında bilgi sahibi olmanız sizin açınızdan önemli
   http://www.definebulma.com/yuvarlak-oymalar/

 5. Akın Güven dedi ki:

  Merhaba biri kıvrımlı biri düz iki tane üst üste 5 cm arayla oyma yılan işareti var. Ufak bir mağaranın içinden çıkıyor yorumlarinizi okudum ama bi sonuca varamadim yardimci olur musunuz

  • Falcon dedi ki:

   mağaranın içerisinde sanırım bu iki yılan yılanın boyları başı belirginmi, dişleri görünüyormu, pullumu, yanında başka işaret varmı bunlar önemli

 6. bekir dedi ki:

  bizim baktığımız bir yerde akrep mührü,insanın sağ ayağı ve çift başlı yılan var bu işaretlerin manası nedir,bunlar 15,20 metrekarelik alan içerisinde

 7. Teraa dedi ki:

  Ben roma döneminden kalma bir yılan kabartması buldum yılanın kafa boyu 1 metre enu ise 80 cm Ağız kısmındada delik var

 8. Teraa dedi ki:

  Yılan kabartmasının üzerinde 30 cm lik bir oyma kenarında da aralarında 10 ar cm lik boşluk bulunan 5 çizgi var bu yılan hakkında bilgisi olan varsa resim atabilirim

 9. ertan dedi ki:

  taşın üstünde 3 tane yılan var bitanede oyuk 2 yılan oyukda biirleşiyo öbürü birleşmiyo ne anlama geliyor

  • Falcon dedi ki:

   karışık görünüyor görsel olarak görmeden birşey demem sizi boşa yoracaktır yılanların şekli pozisyonu ağzı gözü bulunduğu yer öne arzeder bunları belirlemeden birşey denmez

 10. Yuksel dedi ki:

  Selam elimde dere yatağında bulunmuş bir daire figürü var resmini çektim çözümünü bilen varmı önemli!

 11. Farzet ki dedi ki:

  Merhabalar bende bi kac isaretler var onları nasil yollayabilirim

 12. Galip dedi ki:

  Elimde bir yılan işareti var ama yılan işaretleri yukardan aşağı doğru büyükten küçüğe doğru yapılmış ve bu işaretin ustunde bir üçgen işareti var ve işaret bir magrada bn bir kaç senedir bu işle hobi gibi ilgileniyordu ve bu işareti çözemedin bir yorum yapabilirmisiniz

  • Falcon dedi ki:

   Yılan işaretleri çözümü oldukça zor ve teferruatlıdır ama işaretinizi anlatımınız kadarı ile çözüm olarak mağara içerisinde kapalı bir odanız var bu belli yılanın neresinde ise üçgen ölçün ve ölçüm kadarı ile mağara içerisine ilerleyin ve o noktada boşluk ve horasan yer giriş arayın iyice değerlendirin

 13. Emrah dedi ki:

  Elimde kabartma yılan işaretim var ve cok kez kafa yormama rağmen çözemedim ve çözemiyorum karışık bisey yardımcı olun

 14. Mehmet dedi ki:

  Mrb elimde 2 adet yilan kabartmasi ve deve hörgucu vardir bunlari nasil çözmem gerekir bana yardimci olabilirmisiniz

 15. Kadir dedi ki:

  Selamün aleyküm kardeşim benim elimde salyangoz resimleri var bunların anlamlarını nasıl öğrenebilirim

 16. Mert dedi ki:

  kapalı bir yapı içinde duvarda kolon üzerinde 2,5metre ve yetişkin bir insanın bileği kalınlığında kör yılan kabartma..Kafası tavana bitişik sayılır S harfi şeklinde.Disarda bir dere var ve derenin. Karşı yamacında kesme kayalar var.Yılanın baktığı yönde oyma haç işareti ve ok işareti var.Yardimci olurmusunuz.

  • Falcon dedi ki:

   kapalı yapı nedir evmi, ahırmı samanlık mı yapı ahngi döneme ait bunları tespit etmen lazım

 17. Mert dedi ki:

  Yapı çok eski peri bacalarını gordunuzmu bilmiyorum,ama yapı öyle bir yapı..Giriş kapısı var içeri girince büyük bir oda var.iceride büyük odanin köşe kısmında 3*3 metre büyüklüğünde bir bölüm var onun hemen yanında aynı şekilde bir bölüm daha var..Oda şeklinde değil duvar var sadece ikisi arasında..İki bolumun arasındaki duvarda bir delik var..Sanki birinde üzüm falan ezilip yan tarafa o delikten akıyor..Kabartma yılan bu iki kısım arasında 1metre genişliğinde bir kolon var tavana kadar onun üzerine yapılmış S harfi şeklinde ..Gözleri yok dili dışarda değil..Kafası tavana hemen hemen bitişik..

 18. Dağcı49 dedi ki:

  Merhabalar bir kaynak suyu var çıktığı yerin üzerindede yan bırakılmış bir taş var üzerindeki taş bir yılanın ağzına benziyor uzaktan bakıldığında sanki su yılanın ağzından akıyor var biraz gerisinde çapraz bırakılmış taşlar var yılanın kıvrımları gibi görünüyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik kodu * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.